Ja, czyli kto?

Jestem lekarzem, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i dyplomowanym lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wykształcenie w tej dziedzinie zdobywałem w Chinach, Austrii, Niemczech i Holandii. Staż kliniczny odbyłem w jednym z najlepszym Uniwersytetów w Chinach. Nieustająco zgłębiam tajemnice Klasycznej Akupunktury - wiedzy przekazywanej tylko i wyłącznie w formie przekazu ustnego.

Specjalizuję się w akupunkturze - jednym z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, służących zdrowiu. Od ponad dekady za jej pomocą pomagam pacjentom, również tym najmłodszym. Najważniejsza jest dla mnie rzetelna pogłębiona diagnostyka z pulsu przed, w trakcie i po zabiegu, która pozwala wytropić główną przyczynę problemu, a następnie czuwać nad reakcjami organizmu. Diagnostyka pulsu mówi mi o tym, jak optymalnie wspierać organizm pacjenta, by sam jak najlepiej mógł wykorzystać swój potencjał do zdrowienia. Każdego dnia z moim gabinecie pacjenci zmierzają ku zdrowiu. To, że mogę w tym procesie uczestniczyć, przynosi ogromną satysfakcję.

Moja pasją jest poznawanie, rozumienie dawnych teorii i odkrywanie ich przydatności w praktyce.

Szkolenia online powstały właśnie po to by móc się podzielić z wami moim doświadczeniem klasycznych teorii w codziennej praktyce akupunktury.

Zapraszam serdecznie,

Michał Richter

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję